Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowej Sztafety Górskiej- zawodnicy pobiegną nowymi trasami.

Po rozmowach i dyskusjach organizatorzy Międzynarodowej Sztafety Górskiej zmuszeni byli do zmiany przebiegu niektórych tras. 


Ze względu na niepewną sytuację z przekraczaniem granicy, jak również zbyt mało czasu by uzyskać zgody na nowy termin w Czeskich Parkach Krajobrazowych wprowadzili kilka zmian na trasach imprezy, a także w wyposażeniu obowiązkowym.

Czasy dla biegaczy i organizatorów nie są najłatwiejsze i ciężko w obecnej chwili planować z dużym wyprzedzeniem, ale mamy już praktycznie wszystkie najważniejsze uzgodnienia gotowe- czytamy w komunikacie wydanym przez organizatorów Sztafety.
W tegorocznej edycji czeka na Was kilka zmian o których pisaliśmy w poprzednich komunikatach (http://sztafetagorska.pl/aktualnosci/0) ale dziś prezentujemy Wam jedną z najważniejszych informacji - nowe trasy dystansów Sztafety Górskiej- dodaje Olga Słonina- Tamul.

Trasy zawodów przebiegać będą przez polską stronę Gór Stołowych. Przebiegać będziecie m.in przez takie wyjątkowe miejsca jak: Skansen Pstrążna, labirynt Błędne Skały, Pasterka, Wodospady Pośny, labirynt Szczeliniec Wielki, Skalne Grzyby, Narożnik Białe Skały. Co jak co ale na krajobrazach, widokach i technicznych odcinkach na pewno się nie zawiedziecie!

👉SZTAFETA GÓRSKA 3 x 25km

Na tym dystansie niewielkim zmianom uległ kilometraż etapów oraz lokalizacja stref zmian.

Etap I - 25 km
Etap II - 26km
Etap III - 24km

Na trasie znajdować się będzie 5 punktów kontrolnych, połączonych z punktami odżywczymi (bufetami), na których obowiązuje limit czasu uprawniający do kontynuowania biegu:

1) ok. 15 km – bufet A – Schronisko Pasterka – 3 godz. (do godz. 9:30)
2) ok. 25 km – bufet Z1 (strefa zmian dla Sztafety 3x 20+) – Karłów Ośrodek PNGS – 5 godz. (do godz. 11:30)
3) ok. 40 km – bufet B – Batorówek wiata – 8 godz. (do godz. 14:30)
4) ok. 51 km – bufet Z2 – Karłów (strefa zmian dla Sztafety 3x 20+) – Ośrodek PNGS – 9 godz. 45min (do godz. 16:15)
5) ok. 66 km – bufet C – Błędne Skały 12 godz. 30min (do godz. 19:00)
Meta – Kudowa-Zdrój – 14 godzin (do godz. 20:30)

👉SOLO 75km
Wyżej wymienione punkty kontrolne dotyczą się również dystansu SOLO 75km, a trasa składa się z wszystkich etapów tylko musicie przebiec je indywidualnie.

👉PÓŁMARATON BŁĘDNYCH SKAŁ 21 KM I KUDOWSKA DZIESIĄTKA 10 KM
Jeżeli chodzi o trasę Półmaratonu Błędnych Skał oraz Kudowskiej Dziesiątki - trasy zmieniły się minimalnie ( na krótkim odcinku trasy 21 km ). Zmieniły się tylko godziny startów ( start wcześniejszy ze względu na wymóg Parku Narodowego by uczestnicy przebyli labirynt na Błędnych Skałach przed rozpoczęciem wzmożonego ruchu turystycznego).

❗️Zapoznajcie się ze zmianami w regulaminie, wyposażeniem obowiązkowym oraz nowymi trasami:

🔺Regulamin:
🔺Informacje i program:
🔺Trasy:

Publikowanie komentarza

0 Komentarze