Rafał Kot Wicemistrzem Polski w Biegu 24 godzinnym- Uczucie? Trochę lepsze niż być trzecim, ale trochę gorsze niż wygrać.

W ubiegły weekend 28- 30 sierpnia w Pabianicach biegacze walczyli o tytuł Mistrza Polski na dystansie ultra. Nasz portal rozmawiał z Rafałem Kotem - Wicemistrzem Polski w Biegu 24- godzinnym.

foto: Marcin Jaźwiecki 

Mistrzostwa Polski w Biegu 24 godzinnym miały się odbyć w kwietniu, ale ze względu na pandemię koronawirusa, zawody zostały przeniesione na koniec sierpnia.

Udział w wydarzeniu wzięło wielu utytułowanych zawodników ultra. Łącznie w zawodach udział wzięło 250 uczestników. Udało nam się skontaktować z Rafałem Kotem, który wywalczył drugie miejsce w Biegu 24 godzinnym, pokonując dystans 255 kilometrów.

Trzykrotny zwycięzca Biegu 7 Szczytów, rekordzista trasy tegoż biegu oraz Wicemistrz Polski w Biegu 24- godzinnym, na pytanie jakie to uczucie zostać wicemistrzem kraju odpowiedział:


Uczucie? Trochę lepsze niż być trzecim, ale trochę gorsze niż wygrać. A tak poważnie - jestem zadowolony z wyniku i z mojej postawy. Była walka do samego końca i razem z supportem zrobiliśmy ile było można. Jeśli pozostało jakieś ziarenko niedosytu, to tylko dobrze.

Dzisiaj czuje się już bardzo dobrze:

Czuję dziś już bardzo dobrze, chociaż wczoraj po biegu było średnio. Gorzej z nogami, szczególnie stopami, ale powoli dochodzimy do siebie.

Gdyby nie burza i ulewny deszcz, wyniki mogły być jeszcze lepsze:

Moim zdaniem pogoda przez pierwsze 20 godzin była świetna - w sam raz na mocne wyniki. Jednak ostatnie 4 godziny to walka z burzą i ulewą. Gdyby nie to, moim zdaniem wyniki byłyby jeszcze lepsze.


A teraz tak zupełnie poważnie... Kto wymyślił biegi 24-godzinne, do tego asfaltowe i po pętli tysiąc ileś tam metrów. I...
Opublikowany przez Góral z Mazur Niedziela, 30 sierpnia 2020

Zobacz wyniki:
RED
foto: Marcin Jaźwiecki 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze