Próbujmy biegać tak szybko jak mężczyźni

Dlaczego, my kobiety, nie biegamy tak szybko jak mężczyźni? Dlaczego jesteśmy takie skromne odnośnie naszych możliwości? Dlaczego boimy się odważyć? Dlaczego nie mierzymy wyżej, najwyżej? Dlaczego same zamykamy sobie drogi? 
Tak, to prawda, mężczyźni są lepiej przystosowani do bycia sportowcami. ale co z tego wynika? Czasami ktoś posługuje się stereotypem, że są od nas lepsi - WYSSANE Z PALCA. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą, dlatego najlepiej oderwać się od ludzi, którzy mówią takie rzeczy i pobiec po swoje. Nie ma ludzi lepszych i gorszych. Gdy powiemy sobie, że startujemy z tego samego miejsca i uwierzymy w naszą moc możemy zrobić więcej niż ktokolwiek inny. 

Dlaczego jesteśmy takie skromne odnośnie naszych możliwości? 

Nie każda z pań jest pewna siebie, a to duży błąd, bo takie myślenie o sobie zamyka drogi. Dlaczego sobie to robimy? Warto nad tym popracować; przeczytać kilka wartościowych książek; biografii; zaprzyjaźnić się z kobietami, które nie boją się odważyć i zawalczyć; zrobić coś o czym od dawna marzysz; pozwolić sobie na relaks i celebrację kobiecości.  Himalaista, który zdobył jako pierwszy człowiek zimą Mount Everest, Krzysztof Wielicki patrząc mi prosto w oczy i trzymając dłoń powiedział:''Przekazuję Ci teraz moc.". Słowa mają w sobie bardzo dużą energię. Ta energia nie jest dobra, ani zła - to od nas zależy jak je zinterpretujemy, odbierzemy, co z nimi zrobimy. Po pierwsze- nie pozwalajmy, żeby ktoś deptał naszą pewność siebie słowami, które mogą przyczynić się do zranienia. To że ktoś powiedział "latasz za wysoko'' to nie znaczy, że tak faktycznie jest. Po drugie- trzeba robić swoje i skupić się na swoim życiu jeśli chcemy czuć się spełnione. Niektórzy nieszczęśnicy próbują podcinać skrzydła- od nich trzeba uciec jak najdalej. Po trzecie- musimy być świadome naszych wartości, talentów, zdolności i tej magicznej mocy, którą ja nazwałabym odwagą. 

Roman Ficek w wywiadzie ze mną powiedział o Potędze podświadomości. Aby odważyć się coś zrobić najpierw musimy odważyć się o tym myśleć, potem planować, a później dopiero działać. Od myśli wszystko się zaczyna, więc bądźmy czujne, czy nasze myślenie nie polega na podkopywaniu sobie samej dołków. 

Odważmy się myśleć, że możemy biegać szybciej niż mężczyźni na mistrzowskim poziomie. Niech efekty naszych starań zrobią szum w środowisku biegowym! 


Publikowanie komentarza

0 Komentarze