Biegające Anioły Hospicjum - #WspieramWałbrzyskieHospicjum

#WspieramWałbrzyskieHospicjum - nie sposób nie mówić o tym społecznym trendzie wsparcia inaczej, jak o zjawisko, które dzięki ludziom, którzy zrozumieli, że "Hospicjum to też życie'' uczynili lepszym świat objęty opieką paliatywną. 

foto: Biegające Anioły Hospicjum

Dzięki pasji, determinacji pracowników, wolontariuszy, ludzi o otwartych głowach i sercach podopieczni to Hospicjum to godni, wrażliwi ludzie, nadal potrzebujący zainteresowania, stymulacji fizycznej i intelektualnej, troski, obecności i szacunku. To wszystko jest im zapewniane każdego dnia, bo ich życie to suma chwil przeżytych godnie, pod troskliwą i profesjonalną opieką.

Podobnie jak w życiu każdego człowieka, tak i w życiu podopiecznych Hospicjum czasem potrzebne są szczególne okazje, chwile wyjątkowe i niezwykłe...te są możliwe tylko dzięki organizowanym akcjom, które nie tylko są świętem dla naszych podopiecznych, ale dla całej społeczności lokalnej, a czasem jeszcze dla szerszej grupy odbiorców. To akcje z pięknym przesłaniem życia nie tylko dla siebie, dawania innym tego, co mamy i czym możemy się podzielić, by inni stali się szczęśliwi, a my lepsi, bardziej ludzcy...


Akcje, o których należy wspomnieć to: 

  • Założona 30 września zbiórka na portalu pomagam.pl. Jest to akcja oparta na pomocy wolontariuszy, przedsiębiorców i osób fizycznych, umożliwiająca prowadzenie licytacji na Facebooku w grupie Wspieram Wałbrzyskie Hospicjum - licytacje, na której można licytować na szczytny cel przekazywane przedmioty i vouchery. Dzięki tym działaniom udało się w ciągu trzech tygodni zebrać prawie 25%  założonej sumy, a nasz cel to 50tys. złotych. Nasza grupa na portalu Facebook liczy już 1,5tys, osób. 
  • ''Anielski Bieg Niepodległości''  zaplanowany na dzień 11 listopada, podczas którego uczestnicy przebiegną 11 kilometrową trasę rozpoczynając od zalewu w Starych Bogaczowicach na Trójgarb i z powrotem. Przewidujemy udział 200 uczestników, z których każdy promując ideę niesienia pomocy oraz piękno naszego powiatu, nie tylko przyczyni się do pozyskania funduszy na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum opłacając opłatę wpisową, ale dodatkowo otrzyma wyjątkowy medal i pakiet startowy. 
  • ''Bieg Mikołajkowy'' to kolejna akcja promująca niesienie pomocy, akcja edukacyjna, informacyjna, charytatywna, dzięki której Wałbrzyskie Hospicjum zyskuje nie tylko środki materialne, wpływające z opłaty wpisowej, ale zyskuje miejsce w sercach wałbrzyszan, na czym nam szczególnie zależy. 
  • ''Rowerowy rajd dla Hospicjum'' zaplanowany na maj, to akcja adresowana do amatorów jazdy na rowerze oraz pasjonatów pomagania, których z każdym dniem, dzięki wspólnym działaniom przybywa. 
  • Chcemy by zwieńczeniem naszej akcji był bieg do Warszawy, połączony z szerokorozumianą promocją dobra, upowszechnianiem informacji na temat opieki paliatywnej i potrzeby wspierania, tak wyjątkowych miejsc jakimi są Hospicja. 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze